MFI چیست؟

MFI ابل

MFI چیست؟

یکی از دغدغه های دارندگان محصولات شرکت اپل همیشه تهیه محصولات جانبی اپل هست و توی بازار ایران هم که پر از برندهای مدعی دارای استاندارد ،خوب ازونجا که این فقط مشکل بازار ما نبوده وکل بازار های جهان را شامل میشده کمپانی اپل یک استاندارد بسیار سختگیرانهبرای تولدکنندگان لوازم جانبی تعیین کرده که به MFi خلاصه شده عبارت Made for iPhone/iPod/iPad میگویند .

MFi اپل
MFi اپل

حالا این استانداردکدامیک ازمحصولات و برند ها را شامل میشود؟

خوب تقریبا در بازار همه مدعی فروش این اجناس با تاییدیه MFi اپل هستند چگونه تشخیص بدهیم و از کجا مطمئن شویم .خوب باز هم کمپانی اپل فکر اینجا راهم کرده برای تشخیص MFi  میتوانی از لینک زیر به این صفحه رفته و برند مورد نظر رابررسی کنید .البته همه برند های مورد تایید ملزم به درج این آدرس در کاتالوگ خود شده اند .مثلا برند آینوبن یا نزتک در کاتالوگ می توانید کد رااسکن کنید و از درج این محصول در شرکت اپل مطمئن شوید.

https://developer.apple.com/programs/mfi

 

قبلا برای حریذ باید به فاکتورهای زیر دقت میکردیم به طور مثال برای خرید یک کایل باید به این ظواهر دقت میکردیم.

MFI اپل
تفاوت های کابل ها

 

بسیار سخت بود واقعا چه کسی وقت میکرد این همه دقت بخرج بدهد برای خرید یک کابل ولی الان با این استاندارد MFI کار بسیازآسان شده است .

واقعا چقدر تا حالا پول بابت کابل اصلی داده ایم وبعد مذتی فهمیدیمسرمان کلاه رفته است .

با حتی شارژر که خودم یکبار شارژر به اصطلاح اصلی خریدم و معلوم شد کاملا تقلبی بوده و موقع اتصال یک همچنین پیامی دریاقت میکردم.

MFI اپل
پیغام اخطار استفاده از محصولات غیر مجاز برای اپل

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.